Batı Şeria’da yerleşimci terörü tam gaz! Filistin plakalı araçla saldırdılar

Filistin topraklarındaki İsrail terörünün sivil ayağını oluşturan yerleşimciler dün gece işgal altındaki Batı Şeria’da Ramallah’ın kuzeydoğusunda bulunan Ebu Felah köyüne Yahudi yerleşimciler tarafından düzenlenen saldırıda beş Filistinli yaralandı.

PLAKA SAHTEKARLIĞI

Yerel kaynaklara göre işgal güçlerinin bölgeden çekilmesinin ardından yerleşimciler Filistin plakalı araçlarla köye saldırı düzenledi. Birkaç gence saldıran yerleşimciler, biri başından olmak üzere beş genci yaraladı.Kaynaklar, yerleşimcilerin Filistinlilere ve evlerine ateş açtıklarını, ancak herhangi bir silah yaralanması bildirilmediğini vurguladı.

Cuma akşamı yerleşimcilerin aynı köye düzenlediği ve en az 12 araç, 4 sera ve 5 motosiklet yakılmış, bir Filistinli yaralanmıştı.

Daha önce de Ramallah’ın kuzeydoğusundaki komşu El Muğayyir köyüne Yahudi yerleşimciler tarafından düzenlenen geniş çaplı saldırıda 25 yaşındaki Cihad Afif Ebu Aliya adlı genç şehit edilmiş, 25 kişi yaralanmıştı.

Son dönemde Batı Şeria’da Yahudi yerleşimcilerin işgal güçlerinin koruması altında gerçekleştirdiği saldırıların artması dikkat çekiyor.

Söz konusu saldırıların bölgedeki Filistinlileri göçe zorlayarak yasa dışı Yahudi yerleşimlerini genişletmeyi amaçladığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x